تاثیر و خواص کنجد در افزایش قد

عکس کنجد

تاثیر کنجد در افزایش قد و خواصی که برای بدن دارد نمیتوان چشم پوشی کرد چون کنجد یکی از مواد بسیار مغزی برای بدن محسوب میشود و باید در برنامه غذایی ما جا داشته باشد . کنجد با توجه به دریای کلسیم که در خود دارد تاثیر فراوانی در رشد استخوانی ایفا کند.

کنجد و خواص آن :

آیا میدانستید کلسیم نصف لیوان کنجد برابر به کلسیم سه لیوان شیر میباشد ؟ کلسیم برای رشد استخوان ها بسیار مفید و مخصوصا افرادی که در سن رشد هستند باید از کنجد استفاده کنند.

کنجد دارای خواص بسیار زیاد تری میباشد ولی چون موضوع مقاله ما در مورد تاثیر و خواص کنجد در افزایش قد میباشد به خواصی دیگر که بسیار زیاد هم میباشد نمیپردازیم.

سوال : آیا مصرف کره کنجد هم مثل کنجد در افزایش قد تاثیر گذار است؟

خواص کنجد در افزایش قد دقیقا برابر مصرف کره کنجد خواهد بود مثلا برخی از افراد به خوردن آجیل ها شاید حساسیت داشته باشند آن ها میتوانند با استفاده از کره کنجد همان میزان کلسیمی که در کنجد وجود دارد را دریافت کنند

 

عکس یک قاشق کنجد

ترکیبات بسیار خوش مزه با کنجد :

خیلی ها از ما پرسیدن که کنجد رو به صورت خالی مصرف کنیم یا میتوانیم با ترکیب آن با چیز های دیگه استفاده کرد.

ترکیب کنجد با موادی مثل : عسل – پنیر – شیر – یک سری از شیرینی ها – سالاد – ماست و… میتواند بسیار عالی باشد . ترکیبی که بسیار توصیه میشود ترکیب عسل با کنجد مباشد که معجونی شگفت انگیز خواهد شد که برطرف کننده بسیاری از بیماری ها میباشد.

تاثیر صبحانه در افزایش قد کودکان
دیدن این مطلب

جمع بندی :

تاثیر کنجد در افزایش قد را جدی بگیرید مخصوصا در کودکان و نوجوانان , کنجد منبع اصلی تامین کلسیم در بدن میباشد و استفاده آن به شدت میتواند در رشد استخوانی و استحکام استخوان ها تاثیر گذار باشد. حتی افرادی که در سن رشد نیستند و نگران کوتاهی قد خود هستند باید مصرف کلسیم را در بدن خود افزایش دهند که کنجد خود یکی از منابع کلسیم در بدن میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *