تاثیر شنا در افزایش قد کودکان و بزرگسالان

تاثیر شنا بر افزایش قد

تاثیر شنا در افزایش قد کودکان و بزرگسالان موضوعی است که بسیار زیاد از تیم ما پرسیده میشود و تاثیر شنا بر قد موضوعی است که تاثیر آن ثابت شده حتی در کسانی که صفحات رشد آنها متوقف شده است.

به نظر شما آیا شنا تاثیر در افزایش قد دارد ؟

خیلی از والدین نگران این مساله هستند و دوست دارند قد فرزندانشان بلند باشد . به عقیده بسیاری از کارشناسان تغذیه ورزش کردن مخصوصا حرکات کششی و شنا کردن در بلند شدن قد افراد تاثیر زیادی دارد. چون شنا کردن باعث کش آمدن عضلات میشود و باعث میشود مایع درون دیسک کمر ضخامت پیدا کند و این کار یعنی شنا کردن مداوم باعث افزایش مایع درون دیسک میشود و قد شما را بلندتر میکند. علاوه بر اینکه شنا کردن باعث درگیری همه عضلات بدن میشود و به محکم و سفت شدن تمام عضلات بدن کمک میکند.

حالا این سوال شاید برای شما پیش بیاید کدام شنا برای افزایش قد میتواند مفیدتر باشد ؟

تقریبا همه نوع شنا خوب است ولی شنای پروانه به خاطر اینکه دست و پاها و ماهیچه های بدن را بیشتر درگیر میکند تاثیر زیادتری در افزایش قد دارد. چون آب یک عامل خارجی مهم و موثر در تناسب اندام و قد یلند شدن است .شنا باعث تحرک عضلات شما خواهد شد و تاثیر بسیار زیادی در افزایش قد شما میتواند داشته باشد.

تاثیرات شنا

برای تاثیر شنا بر قد چه مقدار شنا لازم است؟

شنا کردن دو ساعت در روز و 4 یا 5 روز در هفته تاثیر زیادی در افزایش قد دارد. البته به این نکته باید توچه کرد شنای پروانه را درست و صحیح انجام دهید  تا باعث گودی بیشتر کمر و ضعف عضلات نشود. هنگامی که به شنا میروید علاوه بر آن داشتن خواب و استراحت کافی و بهره گیری از نورخورشید در افزایش قد بسیار مهم است .

تاثیر گودی کمر در افزایش قد و روش درمان آن
دیدن این مطلب

 

امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید باشد و با به کارگیری این موارد همیشه سالم و تندرست و شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *