تاثیر صبحانه در افزایش قد کودکان

تاثیر صبحانه در افزایش قد

تاثیر صبحانه در افزایش قد کودکان بر هیچ کس پوشیده نیست. کودکان و سلامتی آنها مساله ای است که تقریبا همه نسبت به آن واقف هستند ولی باز عده ای از والدین و فرزندان نسبت به این امر مهم کوتاهی میکنند.بهترین صبحانه برای افزایش قد کودکان در ابتدا فقط خوردن صبحانه است.

تاثیر خوردن صبحانه کامل برای رشد قدی کودکان و نوجوانان اهمیت زیادی دارد چون بدن در طی خواب طولانی شبانه انرزی زیادی را مصرف کرده و باید املاح لازم به بدن برسد.این مساله فقط با خوردن یک صبحانه کامل امکان پذیر است چون نخوردن صبحانه باعث میشود در وعده های دیگر غذایی پرخوری رخ بدهد و این مساله باعث چاقی و قد کوتاهی افراد میشود.

پس باید این مساله یعنی تاثیر خوردن صبحانه بر افزایش قد کودکان خیلی جدی گرفته شود و فکر نکنید با خوردن دیگر وعده های غذایی میتوان نخوردن صبحانه را جبران کرد. در وعده صبحانه باید انواع پروتئین ها -ویتامینها و املاح لازم به بدن برسد .بهترین مواد در وعده صبحانه تخم مرغ-شیر-خرما میباشد.

 

عوارض نخوردن صبحانه در کودکان:

نرسیدن املاح وویتامینهای مفید و لازم به بدن

قد کوتاهی کودکان

عدم یادگیری دروس

کج خلقی-کسالت

مختل شدن فعالیت طبیعی مغز

عدم تمرکز بر یادگیری

حذف کردن صبحانه باعث میشود املاح و مواد  مغذی به بدن و مغز نرسد  و بدن دچار کمبود کالری-پروتئین و مواد لازم میشود و افراد دچار قدکوتاهی میشوند.

 

تاثیرات صبحانه

کودکانی که صبحانه میخورند مواد لازم بدنشان تامین میشود و بر وزنشان کنترل دارند. و این کودکان با رسیدن املاح و آنزیمهای   مهم به بدن خود مثل آهن-روی -ب 12-فسفر-پروتئین و انواع ویتامین سلامت بدن خود و رسیدن به قدی بلند را تضمین میکنند. و حتی در یادگیری درسها و سایر مسایل مغز فعالی دارند.

جلوگیری از کاهش قد در بزرگسالی و پیری
دیدن این مطلب

نخوردن صبحانه موجب باعث میشود کودکان به بعضی از بیماریها مبتلا شوندچون  به خاطر خواب طولانی شب  بدن کودک نیاز زیادی  به املاح و ویتامین پیدا میکند در صورتی‌که این مواد معدنی تامین نشود، عوارضی همچون عدم رشد کافی، کوتاهی قد و کم خونی را در پی دارد.

یک وعده صبحانه سالم نقش اساسی دررشد و پیشرفت کل بدن دارد و نخوردن صبحانه تاثیر بدی بر قد افراد دارد. بهترین ساعت صرف صبحانه ساعات 7 تا 9 صبح میباشد تا بدن بعد از دریافت کالریهای لازمش به فعالیت روزانه خود بپردازد.

پس دوستان عزیز خوردن وعده صبحانه را خیلی جدی بگیرید و این مساله مهم را به فرزندانتان هم یادآور شوید تا در آینده دچار مشکلاتی زیادی از بابت نخوردن صبحانه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *